Poniżej przedstawiamy Wam pakiet zasad indywidualnego, dwudniowego turnieju Bolt Action WarSaw - Juggernauts 2024. Turniej odbędzie się w Warszawie, w dniach 28-29 września 2024 r. Zasady turnieju będą oparte na formacie Juggernaut, który został już z sukcesem przetestowany na kilku naszych eventach oraz jest wdrożony na turniejach w UK.


Gracze rozegrają trzy gry w sobotę i dwie w niedzielę. 


Każdy z graczy otrzyma nagrodę. Dlatego też można przyjść, przegrać każdą grę, a mimo to wrócić do domu z uśmiechem na twarzy i nowym pudełkiem armii pod pachą!


Podczas turnieju odbędzie się konkursy na najładniej pomalowaną armię oraz najlepszy stół do Bolta ze specjalnymi nagrodami dla zwycięzców. Szczegółowe zasady udziału umieścimy w oddzielnych postach.


Zdecydowaliśmy się kontynuować sprawdzony już na naszych eventach format Juggernaut przy czym, aby ułatwić i rozwiać wszelkie wątpliwości zrobiliśmy tłumaczenie zasad na język polski. Mamy nadzieję, że przyjęty format będzie zrozumiały i pozwoli na przeprowadzenie ciekawych bitew w trakcie turnieju. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy lub pytania nie wahaj się i napisz do nas na fb (w odpowiednim poście na pytania na wydarzeniu) lub mailem boltactionwarsaw@gmail.com. Dzięki temu potencjalne problemy i pytania mogą zostać wyjaśnione jeszcze przed wydarzeniem w dokumencie “FAQ” (Często Zadawane Pytania). To pozwoli Tobie (i nam!) na przyjemny turniej Bolt Action.


Podstawową zasadą turnieju jest okazywanie szacunku swoim przeciwnikom. Dowódcy aby wygrać będą musieli wykazać się umiejętnościami i zmysłem taktycznym. Niesportowe zachowania (nie deklarowanie rozkazu przed rzutem, gra na czas itp.) są niedopuszczalne, a wszelkie oszustwa będą skutkowały wykluczeniem z turnieju. 


Organizatorzy


Główny organizator: Maciej “Mcam” Wawer

Komitet organizacyjny: Mateusz “Król” Popek, Michał “Majk” Brzeźnicki, Andrzej Czesławski, Michał Gołębiowski


Współorganizacja: Warlord Games Polska

https://www.facebook.com/warlordgamespolska

Współorganizacja: Z Kostką i Miarką

https://www.facebook.com/zkostkaimiarka


Harmonogram

Dzień 1
8:00 otwarcie sali

9:00 zapisy

9:30-12:30 pierwsza bitwa

12:30-13:00 przerwa

13:00-16:00 druga bitwa

16-00-17:00 przerwa obiadowa 

17:00-20:00 trzecia bitwa

20:00 Zakończenie bitew i nieoficjalna integracja


Dzień 2
9:30 zbiórka

10:00-13:00 pierwsza bitwa

13:00-13:30 przerwa

13:30-16:30 druga gra

17:00 podsumowanie turnieju

18:00 oficjalne zakończenie Juggernaut 2024 


Bilety

Liczy się dzień wpłaty.


W okresie od ogłoszenia do 31 maja 2024 r. - 60 zł

od 1 czerwca 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r. - 75 zł

od 1 września 2024 r. do 21 września 2024 r. - 90 zł


Opłaty w całości przeznaczone zostaną na nagrody, tereny i koszty wydarzenia. Opłatę należy przekazać na rachunek 77 1750 0012 0000 0000 0208 4023, właściciel Andrzej Czesławski. W tytule przelewu prosimy wskazać WarSaw 2024 imię i nazwisko (WarSaw 2024 Jan Kowalski).


Regulamin Turnieju

Gry odbędą się w formacie Juggernaut:

  • 1000 punktów

  • maksymalnie 18 kości 


Juggernaut Bolt Action Format.pdf


Zmiany do Juggernaut

- zmiana z “A model from one of your infantry or artillery units within 3” of it at the end of the turn.” na “A model from one of your infantry, artillery or HQ units within 3” of it at the end of the turn.”

- dopuszczamy “COMBAT JUMP” dla maksymalnie 2 jednostek piechoty zgodnie z zasadą https://www.warlordgames.com/rules-geronimo-using-air-landing-reinforcements-in-bolt-action/.

- do Specific Units dodajemy “1 point - Tank/Armored Car Damage Value: 7+ or more with

Recce, after the first”


Bitwy będą rozgrywane na standardowych stołach o wymiarach 6'x4' i muszą zostać zakończone w ciągu 3 godzin. W momencie wybicia końca czasu rozgrywana jest ostatnia kość rozkazu i gra się kończy. 


W ciągu turnieju rozegrasz 5 gier przeciwko 5 różnym przeciwnikom. Wszystkie gry będą trwały 6 tur. Każda z bitew będzie rozgrywana na innym scenariuszu z Juggernaut. 


Gra nr 1: MISSION 7: HARD POINTS

Gra nr 2: MISSION 9: OPERATION ICEBERG

Gra nr 3: MISSION 1: MAXIMUM ATTRITION

Gra nr 4: MISSION 4: BREAKING THE LINE

Gra nr 5: MISSION 3: ALPHA TARGET


Pierwsza runda będzie bazowała na walkach losowych przeciwników z uwzględnieniem klubów graczy, w kolejnych rundach przeciwnik będzie dobierany systemem szwajcarskim.


Wszystkie używane modele muszą być w pełni pomalowane, a odstępstwo od zasady będzie jedynie możliwe w przypadku nowych graczy. Modele muszą spełniać zasadę WYSIWYG (what you see is what you get) z wyjątkiem „liczy się jako” ze względów tematycznych/artystycznych, na co musisz uzyskać zgodę organizatorów turnieju. Obowiązuje zakaz stosowania proxów (model-prox będzie wyłączony z gry – zawodnik będzie grał pomniejszoną o niego rozpiską).


Zabrania się przesuwania terenów. Jeśli z jakiegokolwiek powodu musisz przesunąć teren lub uważasz, że został on przeniesiony przez innych graczy, skontaktuj się z sędzią, który to sprawdzi i w razie potrzeby umieści go we właściwym miejscu.


Ponieważ wydarzenie będzie prowadzone w formacie Juggernaut tradycyjne zasady tworzenia armii nie będą obowiązywały. Poświęć trochę czasu aby zapoznać się z regułami tworzenia rozpiski tak aby prawidłowo zbudować swoją armię.


Listy armii należy przesłać na boltactionwarsaw@gmail.com do północy w sobotę 14 września 2024 r. z informacją na co zostały wykorzystane Slot Points. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli korzystasz z aplikacji do tworzenia armii, ponieważ mogą one zawierać błędy i nie będą nastawione na budowanie armii zgodnie z formatem. Zachęcamy do przesyłania rozpisek jak najwcześniej tak aby było więcej czasu na ewentualne korekty.


Warunkiem ostatecznego potwierdzenia zapisania się na turniej jest: 

  1. zgłoszenie się poprzez kontakt z nami (fb, email);

  2. wniesienie opłaty;

  3. przesłanie rozpiski do 14 września 2024 r.;

  4. rejestracja w TourneyKeeper


Osoby które nie doślą rozpisek do dnia 14 września 2024 r. nie zostaną uwzględnione w paringach i nie będą mogły wziąć udziału w turnieju (rzecz jasna pomożemy jeśli ktoś będzie miał jakieś problemy). 


Rozpiski będą opublikowane w dniu 21 września 2024 r. 


Na turniej prosimy zabrać:

  • Pomalowaną armię w skali 1/56

  • Wydrukowaną rozpiskę 

  • Kości, piny i tampletki

  • Tacki do przenoszenia armii


Punktacja

Każdy stół otrzyma kartę wyników, którą gracze wypełniają na koniec gry.

Każdy gracz będzie musiał podać liczbę Punktów Zwycięstwa.


Podstawowa punktacja 

Zwycięstwo – 3 punkty

Remis – 1 punkt

Porażka – 0 punktów


Małe punkty - punkty wynikające ze scenariusza


W przypadku remisu w drugiej kolejności brana pod uwagę będzie ilość małych punktów zwycięstwa.


Nagrody 

Informacje o nagrodach i sponsorach będą udostępnione bezpośrednio w wydarzeniu na FB.

Sugerujemy pozostań do końca turnieju, ponieważ każdy otrzyma nagrodę.