Reset password
×
Enter the e-mail with which you registered and a new password will be sent to you.
E-mail:
Login or register
×
Remember me
TourneyKeeper
Winter Team Championship 2019
About
Leaderboard
Individual leaderboard
Team pairings
Individual pairings
Statistics
Weighted leaderboard
Weighted team leaderboard
Score by codex
Score matrix
Login / Create user
5
4
3
2
1
Table
Player1
Result
Player2
1
Armin Geher (Austria 2 - Blood Angels)
7 - 13
Ioannis Choulis (Hellas Blue - Chaos Daemons)
Game
2
Andreas Geretschläger (Austria 2 - Adeptus Astartes)
20 - 0
Stavros Patrikarakos (Hellas Blue - Astra Militarum)
Game
3
Marc "Drunkenmole" Michael (Austria 2 - Harlequins)
1 - 19
Odysseas Lignos (Hellas Blue - Adeptus Astartes)
Game
4
Stefan Pazderka (Austria 2 - Adeptus Custodes)
20 - 0
Christos Skourogiannis (Hellas Blue - Aeldari)
Game
5
Christina Rudoba (Austria 2 - Chaos Daemons)
6 - 14
Christos Vlachos (Hellas Blue - Heretic Astartes)
Game
6
Martin Wind (Austria 2 - Orks)
20 - 0
Aris Athanasakis (Hellas Blue - Imperial Knights)
Game
1
Bobo (Croatia)
0 - 20
Saul (Fondue&Raclette - Aeldari)
Game
2
tomislav mitrovic- tifusar (Croatia - Heretic Astartes)
2 - 18
Cédric FECHOZ (Fondue&Raclette - Genestealer cult)
Game
3
Tomislav Brdar (Croatia - Astra Militarum)
11 - 9
Ashanys (Fondue&Raclette)
Game
4
Mirko Fabris (Croatia - Deathwatch)
8 - 12
Brice (Fondue&Raclette)
Game
5
Adriano Ivančić (Croatia - Adeptus Mechanicus)
2 - 18
Bourdeau tristan (Fondue&Raclette - Adeptus Astartes)
Game
6
Igor Krulik (Croatia)
0 - 20
Sébastien "vandir" Debons (Fondue&Raclette - Tyranids)
Game
1
Enes (Croatia BLACK - Death Guard)
1 - 19
Asu (Hispania - T'au Empire)
Game
2
Marin Tuđman (Croatia BLACK - Space Wolves)
7 - 13
Gossow (Hispania)
Game
3
Kristijan Fiket (Croatia BLACK)
10 - 10
Eduardo Muñoz (Hispania)
Game
4
Tomislav (Croatia BLACK)
8 - 12
Terroxer (Hispania - Thousand sons)
Game
5
Nikola Rajaković (Croatia BLACK)
0 - 20
durillo (Hispania)
Game
6
Velimir Marovic (KeX) (Croatia BLACK)
12 - 8
Marc DM (Hispania - Necrons)
Game
Jan Cieslar (Czech - Imperial Knights)
13 - 7
Dominik "Avang" Tavernaro (Austria 1 - Heretic Astartes)
Game
Vojtech Straka (Czech - Adeptus Astartes)
18 - 2
Alexander Pittl (Austria 1 - Adeptus Astartes)
Game
Ptit-Nico (Czech - Astra Militarum)
0 - 20
Niklas André "p4per" Lackner (Austria 1 - Orks)
Game
Julien Brisson (Czech - Genestealer cult)
20 - 0
Sebastian (Austria 1 - Necrons)
Game
Vaclav "Ad Hoc Dux" Baron (Czech - Orks)
20 - 0
Sebastian Kipling (Austria 1 - Aeldari)
Game
Jan Karnik (Czech - Aeldari)
0 - 20
Kevin „planB Gott“ Zöllinger (Austria 1 - Blood Angels)
Game
1
Levente Ivánka (Grim Hussars - Heretic Astartes)
16 - 4
Kóczán József (Hungary West)
Game
2
Mátyus Dávid (Grim Hussars)
18 - 2
Nagy Ákos (Hungary West)
Game
3
Sipos Zoltán (Grim Hussars - Adeptus Custodes)
0 - 20
Richard Ivany (Hungary West)
Game
4
Gabor Csordas (Grim Hussars)
0 - 20
Máté Császár (Hungary West - Chaos Daemons)
Game
5
Csaba Bolyai (Grim Hussars - Aeldari)
11 - 9
Balázs Csenkey (Hungary West - Imperial Knights)
Game
6
Peter Korsos-Novak (Grim Hussars - Genestealer cult)
14 - 6
Sikter Csaba (Hungary West)
Game
1
George Katsiaounos (Hellas White - Chaos Daemons)
4 - 16
Michael C. (France United - Tyranids)
Game
2
Stefanos Kapetanakis (Hellas White - Orks)
20 - 0
Ronzier Mikael (France United)
Game
3
Nikolas Papadopoulos (Hellas White - Aeldari)
0 - 20
Florian Leduc (France United - Adeptus Mechanicus)
Game
4
Georgios Floros (Hellas White)
13 - 7
Raphael 'zeka' D. (France United - Aeldari)
Game
5
Gerasimos Georgopoulos (Hellas White)
16 - 4
Kranzer (France United - Heretic Astartes)
Game
6
Vasilis Fitsas (Hellas White - Drukhari)
3 - 17
Wilme (France United - T'au Empire)
Game
Pseudomonas (Les Semi-Croustillants - Chaos Daemons)
3 - 9
Damien (Buccaneers - Drukhari)
Game
Wheaver (Les Semi-Croustillants - T'au Empire)
4 - 17
Yannick Bartholdi (Buccaneers - Orks)
Game
Axel "Mame" Pariot (Les Semi-Croustillants - Imperial Knights)
12 - 0
Raf Ischi (Buccaneers - Aeldari)
Game
Simeon (Les Semi-Croustillants - Orks)
19 - 0
Yanick Zanetti (Buccaneers - Questor Traitoris)
Game
bulgor (Les Semi-Croustillants - Aeldari)
20 - 16
nikki "The Chaussettes Master" (Buccaneers - Imperial Knights)
Game
Père Kstor (Les Semi-Croustillants - Drukhari)
17 - 0
Matthieu (Buccaneers)
Game
1
Andrzej Bełz (Poland: Shield)
20 - 0
Igor Uzelac (The Expendables)
Game
2
Shizi (Poland: Shield)
20 - 0
Lucas deeprose (The Expendables - Imperial Knights)
Game
3
Arek "Arek" Arek (Poland: Shield)
3 - 17
Jordan Clifford (The Expendables)
Game
4
Grzelich [BMC] WA381 (Poland: Shield - Grey Knights)
9 - 11
Chris Gent (The Expendables - Adeptus Astartes)
Game
5
Skark (Poland: Shield - Adeptus Astartes)
20 - 0
Karol Kepczynski WA388 (The Expendables - Astra Militarum)
Game
6
ZoZo - WA588 (Poland: Shield - Aeldari)
9 - 11
Luka Dragacevic (The Expendables)
Game
1
brujo! (Spain)
0 - 20
Arrethas (France)
Game
2
Daniel "Tóxico" Ochoa (Spain - Ynnari)
17 - 3
Olohme (France - Adepta Sororitas)
Game
3
Peig (Spain - Adeptus Astartes)
20 - 0
Xavier Abraham (France - Genestealer cult)
Game
4
Pachi (Spain)
4 - 16
Dletch (France - Chaos Daemons)
Game
5
Julio Torrado (Spain)
8 - 12
Makai (France - Orks)
Game
6
Dragolex (Spain)
12 - 8
Shas'O Kassad (France)
Game
player1 (Team 20)
0 - 1
Grzegorz Kowalik "Forfiter" (Poland: Sword - Blood Angels)
Game
player2 (Team 20)
0 - 11
Ranthenerix (Poland: Sword - Orks)
Game
player3 (Team 20)
0 - 20
Jakub "Kerszur" Drozdowski (Poland: Sword - Adeptus Astartes)
Game
player4 (Team 20)
0 - 8
Marcin Surma RZ011 (Poland: Sword - Chaos Daemons)
Game
player5 (Team 20)
0 - 20
Willy Lambert "wix" (Poland: Sword - Necrons)
Game
player6 (Team 20)
0 - 3
Toorop (Poland: Sword - Genestealer cult)
Game
Contact:
admin@tourneykeeper.net